شیشه های دوجداره


شیشه های دوجداره

دوجداره قطعه ای شامل دو یا چند لایه شیشه درضخامتها یا رنگهای محتلف می باشد که به صورت موازی به وسیله اسپیسر به یکدیگر متصل شده اند . فاصله بین شیشه ها با گازهای بی اثر و بدون رطوبت مانند آرگون پر می شود . از خصوصیات شیشه دوجداره می توان به کاهش اتلاف انرژی ، کاهش آلودگیهای صوتی و ایمنی بیشتر نسبت به شیشه های تک جداره نام برد.

 

خط تولید شیشه های دوجداره شرکت آبنوس جام کرج از شرکت لایسک اتریش خریداری شده است. تمامی اسپیسر ها توسط دستگاه bending خم شده و از گوشه استفاده نمی شود. دستگاه شستشویی که درمسیر این خط قرار دارد یکی از بهترین انواع دستگاههای شستشو ی عمودی می باشد که بدون کوچکترین لکه شیشه هارا شستشو وخشک می کند.

 

استفاده از بوتیل زن و دستگاه تزریق چسب ثانویه ( پلی سولفاید) تمام اتوماتیک شرکت لایسک یکی دیگر از عوامل مؤثر دربالابودن کیفیت شیشه های دوجداره این شرکت می باشد.

 

تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره پنجره upvc: با توجه به پیشرفت روزافزون در صنعت پنجره upvc و شیشه دوجداره و مصرف بالای این ۲ کالا، ضرورت این پیدا شده است که مصرف کننده عزیز بتواند شیشه دوجداره صنعتی گازدار را از شیشه دوجداره غیر استاندارد تشخیص دهد. در این نوشته به تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره پنجره upvc می پردازیم.

 

وجود سوپاپ های تزریق گاز آرگون در روی اسپیسر آلومینیومی شیشه دوجداره؛در روی اسپیسرهای آلومینیومی شیشه دوجداره سوپاپ های ورود و خروج گاز آرگون تعبیه شده است. یکی از دلایل وجود گاز آرگون سوپاپ های گاز موجود در شیشه دوجداره جهت پنجره upvc می باشد، زیرا قیمت تمام شده این سوپاپ ها و تعبیه آنها در شیشه دوجداره از قیمت تزریق گاز آرگون در هر مترمربع بیشتر می باشد.

 

اختلاف دمای جداره داخل و خارج در شیشه دوجداره گازدار؛وقتی در شیشه دوجداره پنجره upvc شما گاز آرگون به مقدار کافی (۹۰%) تزریق شده باشد، جداره بیرونی شیشه که در معرض هوای آزاد قرار دارد سرد و جداره داخلی شیشه دوجداره که در معرض هوای محیط قرار دارد دارای درجه حرارت محیط می باشد این اختلاف دما را با لمس کردن توسط دست می توان حس کرد.

 

استفاده از اسپیسرهای یکپارچه در شیشه دوجداره گازدار؛ جهت جلوگیری از خروج گاز آرگون در شیشه دوجداره حتما باید از اسپیسرهای یکپارچه استفاده کرد و شیشه طی ۲ مرحله اولیه (بوتیل) و ثانویه (چسب پلی سولفاید) توسط چسب های بوتیل و پلی سولفاید مخصوص و با برند مناسب، عایق بندی گردد. در این حالت است که شیشه دوجداره پنجره upvc شما کاملاً عایق بوده و گاز آرگون تزریق شده خود را از دست نخواهد داد.

 


تاریخ بارگذاری: 11/17/2022 10:13:04 AM نویسنده: admin

نظرات

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام ونام خانوادگی:
متن نظر:
0912334345345
کلیه حق و حقوق این وبسایت متعلق به شرکت آبنوس جام کرج می باشد