شیشه های لمینیت

شیشه لمینیت از دو لایه شیشه تخت به همراه طلق میانی یا Poly Vinyl Butriral یا به طور مخفف PVB تشکیل می گردد. در این روش شیشه و طلق به هم چسبیده و تشکیل یک واحد لمینیت را می دهند. از این محصول بیشتر جهت بالا بردن ایمنی استفاده میشود زیرا درصورت شکسته شدن شیشه به دلیل وجود طلق میانی شیشه شکل هندسی کلی خود را از دست نمی دهد و در فریم خود باقی می ماند. همچنین شیشه لمینیت عایق مناسبی جهت کنترل صدا و اشعه UV می باشد.

شیشه لمینت و امنیتی - قیمت شیشه لمینت و سکوریت - شیشه لمینت رزین رنگی -  لمینت نرده دوجداره

شیشه معمولی در برخورد با ضربه شکسته شده و به قطعات ریز وبرنده ای تبدیل می شود که خطرات بسیاری را در پی خواهد داشت. در صورتی که شیشه لمینت به دلیل داشتن طلق PVB ، نیروی حاصل از برخورد را گرفته و در نتیجه در مقابل ضربه ایجاد شده مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد.

در صورت شکسته شدن شیشه لمینت، لایه PVB میانی، مانع از پاشیده شدن قطعات خرد شده به اطراف می شود و به بیان دیگر لایه مذکور با چسبیدن به قطعات شیشه شکسته شده، آنها را در کنار هم نگه می دارد و بدین ترتیب خطر آسیب و جراحت به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا می کند.

عایق صدا مقاومت در برابرعبور صوت درشیشه لمینت قابل توجه است، به طوری که مانع از ورود اصوات از خارج می گردد و در مقایسه با شیشه معمولی عایق صوتی محسوب می شود.

شیشه لمینت چیست و چه کاربردی دارد؟ - پرچین

کنترل اشعه UV علل عمده فرسایش و رنگ رفتگی مبلمان و فرشها، فعل انفعالات شیمیایی ایجاد شده توسط تابش اشعه UV خورشید می باشد. افزودنی های جاذب UV بکار رفته در میان لایه PVB در شیشه لمینیت، می تواند تا حدودی جلوی این اشعه های مضر را گرفته واز خسارات وارده بکاهد.

از اين نوع شيشه مي تـوان در ساختمان هاي تجـاري و مسكوني، اداري، فرودگاه ها، بانـك ها، بيمارستان ها، كارخانه ها، كابيـن و کف آسانسور، پوشش سقف، استخرها و نورگيرها، ويترين فروشگاه ها، گلخانه ها، پارتيشن ها و به طـور كلي اماكنـي كه ايمني و امنيت و همچنين كاهش آلودگي صوتي و اشعه هاي مضر خورشيدي در آن از اهميت چشمگيري برخوردار است استفاده نمود.

همچنین شیشه لمینت در مناطقی که بادهای سهمگین می وزد و خطر ایجاد طوفان و گرد باد وجود دارد گزینه مناسبی جهت استفاده در ساختمانها می باشد. در مواقع بروز زلزله شیشه لمینت بکار رفته در ساختمان ایمنی بسیار بالاتری از خود نشان می دهد.

شیشه های ضد گلوله در ظاهر مشابه شیشه های معمولی هستند و در عمل بدلیل مقاومت بسیار بالاتری که نسبت به شیشه های معمولی دارند بعد از اصابت گلوله از عبور آن جلوگیری می کنند. شیشه ضد گلوله با لمینیت کردن چندین لایه شیشه بر روی یکدیگر ساخته میشود.

در بعضی موارد جهت افزایش استحکام شیشه ضد گلوله تولید شده شیشه های میانی را از نوع شیشه سکوریت انتخاب می کنند. لایه پلیمری میانی که برای چسباندن شیشه ها بر روی هم (لمینیت کردن) بکار می رود خود استحکام کششی شیشه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

وقتی گلوله ای با این نوع شیشه ها برخورد میکند از لایه های اولیه شیشه می گذرد و انرژی جنبشی گلوله توسط این لایه ها گرفته می شود و دیگر گلوله توانایی عبور از لایه نهایی را نداشته و داخل شیشه گیر می کند. البته برای شیشه های ضد گلوله آستانه شکست وجود دارد که وابسته به نوع گلوله و تعداد شلیک می باشد.

گالری تصاویر

مقالات مرتبط


    شیشه لمینت چه نوع شیشه ای است؟

    شیشه لمینت چه نوع شیشه ای است؟

    شیشه لمینت نوعی شیشه ایمنی است که شامل دو یا تعداد بیشتری از لایه های شیشه همراه با لایه های طلق PVB ( پلی وینیل بوتیرات ) طی یک فرآیند ترکیبی فشار و دما بوجود می آید.

    مشاهده »

0912334345345
کلیه حق و حقوق این وبسایت متعلق به شرکت آبنوس جام کرج می باشد